Pažinkite Ceilono regiono spalvas

Šri LankaĮ pietryčius nuo Indostano pusiasalio esanti valstybė, iki praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio vadinta Ceilonu – tai Šri Lanka, traukianti būrius turistų savo egzotika. Jei svajojate apie šią šalį, nedvejokite. Kelionė į Šri Lanką nepalieka abejingų, nes šalyje stebina viskas – nuo įspūdingų gamtos grožybių iki vietinių gyventojų.

Gamtos sąlygos ir gyvūnija

Orai Šri Lankoje iš tiesų lepina visus, kurie pasiilgo saulės ir šilumos. Palmėmis apaugusios šviesaus smėlio pakrantė, vešliais medžiais apaugę milžiniški slėniai ir aukšti kalnai, upės, ežerai ir kriokliai – toks užburiantis peizažas laukia atostogauti iš šią šalį atvykstančių keliautojų. Oro temperatūra ištisus metus išlieka itin aukšta – neretai termometro stulpelis pakyla iki 29 laipsnių karščio. Tai leidžia teigti, jog Šri Lanka praktiškai neturi metų laikų, nes oro sąlygos čia beveik nesikeičia. Pats karščiausias laikas – kovo ir balandžio mėnesiai, tuomet temperatūra gali siekti net 40 laipsnių. Šalis turi ir kalnų, ir lygumų, todėl natūralu, kad skirtingo aukščio vietovėse skirsis ir oro temperatūra. Paprastai lygumose vyrauja tropinis klimatas, temperatūra vidutiniškai siekia apie 26 – 30 ºC. Šri Lankoje siaučia musoninių vėjų srautai, tad vasaros metu čia galite tikėtis nemažai kritulių. Kad atostogos Šri Lankoje leistų patirti neišdildomų įspūdžių, būtinai susipažinkite ne tik su šios salos gamta, bet ir su gyvūnija. Ši sala dažniausiai vadinama beždžionių ir dramblių sala. Šių gyvūnų čia tikrai nemažai. Čia taip pat galite pastebėti iguanų, iš pažiūros grėsmingų varanų, įspūdingomis plunksnomis žavinčių povų, aukštą žolę ramiai rupšnojančių buivolų bei aukštai medžių viršūnėse ramiai snaudžiančių leopardų – visus šiuos gyvūnus iki šiol būsite matę nebent už zoologijos sodų grotų.

Kultūra

Kalbant apie Šri Lankos kultūrą, negalima nepaminėti arbatos. Neretai mažytė Šri Lankos sala pati yra prilyginama nedideliam arbatos lašeliui plačiame Indijos vandenyne. Šios egzotiškos šalies istorija siekia V a. pr. Kr., kai į salą atsikėlė išeiviai iš Indijos. Ši šalis ilgą laiką laikyta koloniją, o skirtingais laikotarpiais ją valdė skirtingos valstybės, tarp jų – Portugalija, Olandija ir kolonijų karaliene laikoma Anglija. Ši informacija nėra atsitiktinė – keliaudami pro Šri Lanką galėsite pastebėti, jog kultūrą, tradicijas, architektūrą ir net ekonomiką paveikė tam tikri Šri Lankos kolonijos šeimininkų bruožai. Kelionės pirkimas ir varginantis pasiruošimas – niekis, palyginus su tuo, kaip šiltai jus pasitiks vietiniai. Šri Lankos gyventojai ne įkyrūs, dažnai nuoširdžiai pasisiūlo pavaišinti svečius kvapnia vietine arbata, kurios gėrimo ceremonija šalyje – tarsi paslaptingas, žmones suartinantis bendravimo ritualas. Pasidomėkite ir vietine virtuve. Joje rasite visko – ir indiškų, ir malaizietiškų, indonezietiškų bei europietiškų skonių ir kvapų. Verta paragauti patiekalų su kariu bei ką tik nuo medžių nuskintų vaisių. Be to, ypač skaniai gaminami šviežios žuvies, tigrinių krevečių patiekalai, vištiena ir čia pat užaugintos daržovės.

Ką būtina aplankyti?

Kelionė į Šri Lanką neabejotinai nustebins skonių, kvapų ir gamtos įvairove. Tačiau šioje saloje palepinsite ne tik gomurį ar uoslę, bet ir akis – neįtikėtino grožio kultūriniai paminklai kiekvienais metais pritraukia visus, pasiruošusius atskleisti bent kraštelį Šri Lankos paslapčių šydo. Lankytinos vietos Šri Lankoje privers aikčioti net visko mačiusius. 1975-aisias Pinaveloje įsteigti unikalūs namai tėvų paliktiems drambliukams. Prieglaudoje galima ne tik stebėti, kaip drambliai pliuškenas upėje ar valgo, bet ir patiems juos paliesti bei pabendrauti. Kad patirtumėte autentišką Šri Lankos dvasią, neaplenkite Sigirijos uolos – didžiulio monolitinio darinio, puošto senoviniais piešiniais. Užlipus ant uolos krašto, atsiveria įspūdingi džiunglių vaizdai – žaliasis Šri Lankos pasididžiavimas. Be jokios abejonės, nepraleiskite progos nuvykti ir susipažinti su arbatos plantacijomis – pamatykite, kaip auginamos, surenkamos bei apdirbamos žolelės, naudojamos gardžiausioms arbatoms, eksportuojamoms į visą pasaulį. Nedvejokite – kelionė į Šri Lanką suteiks jums visą gyvenimą nepamirštamų įspūdžių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>