Kokybiškas spausdinimas ir maketavimas

Reklaminės skrajutės, katalogai, darbo kalendoriai, bloknotai, atvirukai, lankstinukai, plakatai, net loterijos bilietai – visi šie išvardinti spaudos produktai jau daugybę metų tarnauja kaip reklamos priemonės. Dauguma iš mūsų kasdien naudojasi darbo knygomis, kalendoriais, sveikindami artimuosius sukakčių proga ieškome žaismingų atvirukų – vadinasi, spaudos produktų prireikia ir kasdieniame gyvenime. Dėl plataus spaudos produktų panaudojimo galimybių tiesiog privalomos kokybiškos spaudos paslaugos.

spaudos paslaugosSpaudos rūšys: skaitmeninė

Esama keleto spaudos rūšių, viena iš jų – tai skaitmeninė spauda. Ši rūšis laikoma bene moderniausiu spausdinimo būdu. Lazeriniu ar rašaliniu spausdintuvu spausdinami produktai nereikalauja tarpinių operacijų – vaizdas iš skaitmeninių laikmenų ar grafinės programinės įrangos perduodamas tiesiai į spausdinimo aparatą, išgaunantį vaizdą pagal CMYK spalvų sistemą. Pagrindinis privalumas – galimybė atspausdinti mažus tiražus per ypač trumpą laiką. Kaip tik todėl produkciją galima atsiimti tą pačią dieną, kai ši buvo užsakyta. Kadangi už spausdinimo procesus atsakinga nedidelė žmonių komanda, užtikrinamas jūsų spausdinamų dokumentų slaptumas. Be to, atsiranda galimybė sutaupyti ne tik laiko, bet ir lėšų – renkantis skaitmeninę spaudą, maketavimo paslaugos supaprastinamos – tinka paprasčiausiomis programomis kurti spaudos maketai. Mažo tiražo leidiniai, turintys daug puslapių – prekių katalogai, jų kainynai, grožinės literatūros kūriniai ir pan. – ypač tinkami spausdinti skaitmeniniu būdu. Skaitmeninės spaudos spaustuvė Vilnius užtikrins, jog nedidelio tiražo spaudos produktai būtų atspausdinti greitai ir kokybiškai.

Spaudos rūšys: ofsetinė

Ofsetinė spauda – tai skaitmeninės spaudos alternatyva. Toks spaudos būdas tinkamiausias spausdinant tam tikrus dokumentus didesniais tiražais. Kuo didesnis jūsų numatytas tiražas, tuo mažesnė vieno spaudos produkto vieneto atspausdinimo kaina; kainos žemumas nedaro jokios įtakos kokybei. Tiesa, vienas iš skirtumų tarp ofsetinės ir skaitmeninės spaudos yra ir tai, jog pasirinkus ofsetinį spausdinimo būdą spausdinimo darbai gali užtrukti šiek tiek ilgiau. Taip pat, kaip ir skaitmeninės spaudos pasirinkimo atveju, dažniausiai naudojama CMYK spalvų sistema – išgaunama plati spalvų paletė ir nemažai pustonių. Pasirinkus spausdinimą ofsetiniu būdu, svarbu prisiminti, jog būtina tinkamai pasiruošti. Pirmiausia reikia parengti tikslų maketą, tuomet išskaidyti spalvas, tinkamai paruošti spaudos mašinas. Kai kurie spausdinimo specialistai dirba su ofsetinio spausdinimo mašinomis, turinčiomis laminavimo sekcijas – taip spausdinami dokumentai tampa dar kokybiškesni, net sutrumpinamas spaustos dažų džiuvimo laikas. Nors didelio tiražo atspausdinimas reikalauja nemažai laiko, sutrumpintas džiuvimas leidžia greičiau atlikti baigiamuosius darbus po spaudos pagaminimo: lankstymą, segimą ir pan. Ofsetinė spauda leidžia koreguoti dažų kiekį, todėl tam tikrose atspaudų vietose spalvos intensyvumas gali būti keičiamas ir taip išgaunamas originalus efektas. Taigi, ofsetinę spaudą turėtų rinktis tie, kuriems aktualu suderinti kainą ir kokybę.

Maketo paruošimas

Nesvarbu, kokį spausdinimo būdą – skaitmeninį, ofsetinį ar kitokį pasirinksite, visi spaudos paruošimo darbai prasideda nuo maketavimo, todėl kokybiškos maketavimo paslaugos yra tiesiog būtinos. Jei jūsų verslui reikalinga originali reklama, be išradingo maketavimo tiesiog nepavyks būti pastebėtam ir pritraukti naujų klientų. Kaip tik todėl vertėtų skirti laiko ir lėšų surasti specialistus, galinčius ir norinčius padėti, gebančius kokybiškai sudaryti maketą leidiniui specializuotomis programomis, išdėstyti užsakovo pateiktą tekstinę informaciją bei vaizdinę medžiagą taip, kad ši trauktų akį. Maketavimas paprastai painiojamas su dizainu – piešimo ir projektavimo procesu, kai kuriama leidinio koncepcija, tačiau šie procesai šiek tiek skiriasi. Rengiant leidinį svarbu viskas – ir kokybiško maketo sukūrimas, pritaikymas jūsų poreikiams bei įvaizdžio atitikimas, tiek kokybiškos spaudos paslaugos.

ofsetine spauda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>