Kur pritaikomos elektroninės spynos

elektronines spynosKai kuriose įstaigose ir kai kuriuose namuose geriausia apsaugos priemonė durims yra elektronines spynos. Kaip ir kitos spynos, jos gali būti itin saugios ir užtikrinti, kad niekas neatidarys atitinkamų durų ar durelių, tačiau kartu jos dar turi ir kitą privalumą. Jos gali būti labai patogios. Dažnai elektroninės spynos su kortele naudojamos būtent įstaigose, kur nuolat keičiasi žmonės, kurie turi leidimą praeiti pro tam tikras duris. Arba kitokiame paslaugų sektoriuje, kur yra ne vienas visada tas pats žmogus, turintis raktą, o jų gali būti daugiau.

Saugyklos

Viena iš vietų, kur gali būti pritaikomos elektronines spynos yra saugyklos. Jos gali stovėti tiek traukinių stotyse, tiek oro uostuose, tiek viešbučiuose, bankuose, galerijose, sporto klubuose ar SPA centruose, baseine. Ten, kur žmonėms kartais reikia palikti savo daiktus, itin patogus būdas užrakinti duris yra elektroninės spynos. Su specialia programa į elektromagnetines korteles ar kitokio pobūdžio raktus (tarkime, magnetus prie apyrankės) yra įrašoma informacija, ir žmogus gali naudotis paskirta nauja spintele. Tai patogu tiek vartotojams, tiek darbuotojams. Priklausomai nuo spynos pobūdžio, gali būti įrašoma daug įvairios informacijos. Pavyzdžiui, gali būti įrašoma, kad būtų skaičiuojamas laikas, kiek laiko nebuvo išimti daiktai iš spintelės. Tikslios datos ir laikas, kada pasinaudota spintele. Gali būti ir kliento laikas, jo bilieto tipas bei kiti parametrai, jeigu manoma, jog reikalinga juos išsaugoti. Tai labai pravartu įvairiuose centruose, kur susirenka žmonės ir dažnai keičiasi.

Viešbučiai

Ten, kur dažnai sutinkame korteles vietoje rakto, yra viešbučiai. Paprastai kortelės atlieka ne tik rakto vaidmenį, bet ir daro dar ką nors. Tarkime, gali būti viešbučio kambaryje įmontuota elektromagnetinės spynos, o lankytojas gauna dvi korteles. Su viena jis atsirakina, kitą gali laikyti įkištą į specialų antrąjį skaitytuvą, pažymintį, kad kažkas namie yra, ir reikia prijungti elektrą. Tokia sistema su elektros paleidimu yra ir taupanti, ir naudinga. Kartais gali būti suteikiama tik viena kortelė, tačiau tai nelabai patogu, kai vienas žmogus gyvena dideliuose apartamentuose, nes išeinant iš namų išsijungtų visa elektra ir dėl to ištirptų šaldytuvas. Priimant sprendimus dėl kortelių ir raktų išdavimo visada reikėtų atsižvelgti į žmonių poreikius bei stengtis, kad jiems būtų kuo patogiau. Kodėl elektroninė kodinė spyna apskritai yra patogus būdas viešbučiuose? Dėl to, kad būtent ten nuolat keičiasi žmonės. Kortelė yra tik laikmena, į kurią įrašoma informacija. Seniesiems klientams išėjus iš viešbučio, jie net nebūtinai turi grąžinti kortelė. Tiesiog yra pakeičiama informacija (perprogramuojama) spynoje, o kitam žmogui jau išduodama nauja kortelė. Taigi, priklausomai nuo to, kokiam laikui yra išsinuomotas kambarys, galima ir matyti, kiek gali veikti laiko ta kortelė.

Darbas

Kai kuriose darbovietėse, studijų įstaigose (ypatingai, kur yra brangios aparatūros), elektroninių spynų kaina yra prieinama ir labiausiai praktiška, siekiant apsaugoti patalpas, turtą bei padėti darbuotojams kuo patogiau dirbti. Darbuotojai gauna savo magnetines korteles ir su jomis atsidarinėja duris. Taip pat ir studentai. Jeigu tai reikalinga, drauge su šiomis kortelėmis gali būti vedama ir darbo laiko apskaita. Registruojama, kada žmogus ryte atėjo į darbą ir pirmą kartą nuskaitė kortelę, taip pat kada jis vakare išėjo. Aišku, jeigu yra toks tikslas vesti apskaitą, tuomet reikėtų apie tai pranešti darbuotojams, kitu atveju, jie gal sueis kartu į patalpas ir bus tik viena nuskenuota kortelė.