Sveika oda – graži oda

dermatologo paslaugosSvajojate apie gražią, lygią, skaisčią odą? Tikriausia daug dėl to darote. Daugeliui grožiu besirūpinančių damų dermatologo paslaugos – ne naujiena. Vis dėlto neretai pamirštama, kad grožį nulemia ne tik įvairios procedūros, bet ir bendra sveikata. Galbūt todėl dalis pas gydytojus atkeliauja per vėlai. Kad taip nenutiktų, patarsime, kaip atpažinti dažnus, pavojingus odos darinius ir kaip pasirūpinti sveikata.

Ryšys tarp dėmelės ir vėžio

Kiekvienas patyręs, kvalifikuotas dermatologas gali papasakoti apie dažniausiai pasitaikančius pakitimus. Labiausiai dėmesio vertas santykis tarp apgamų, pigmentinių dėmių ir melanomos – odos vėžio. Apgamų gali būti labai įvairių. Vieni jų pastebimi nuo pat gimimo. Kiti atsiranda laikui bėgant. Dalis apgamų yra įprasti, apvalaini. Tačiau esama ir tokių, kurie vadinami atipiniais – jie turi nelygius kraštelius, yra nevienodai iškilę, pasižymi netolygia spalva. Pastebėjus tokius apgamus arba atkreipus dėmesį, kad kuris nors apgamas staiga pakeitė formą, pradėjo didėti, kraujuoti, blizgėti, šlapiuoti, būtina nedelsiant kreiptis į dermatologą.

Dėmesio privaloma skirti ir pigmentinėms dėmės. Tai – patamsėjusios, truputį iškilios dėmelės, dažniausiai pastebimos ant vyresniojo amžiaus žmonių odos. Tačiau pigmentinės dėmės gali varginti ir jaunesnius. Viskas priklauso nuo žalingos saulės spindulių, soliariumo, chemikalų įtakos. Dėmėms pašalinti paprastai paskiriamos gydytojo dermatologo paslaugos. Tačiau kartais reikalingos ne paprastos estetinės, kosmetinės, bet gydomosios procedūros.

Tiek apgamai, tiek pigmentinės dėmės gali tapti terpe vėžiui augti. Žinoma, tai – ne taisyklė, ir pasitaiko įvairių atvejų. Vis dėlto visus odoje esančius darinius reikėtų periodiškai atidžiai stebėti. Geriausia tai daryti kartą per mėnesį. Melanoma nėra labai klastinga liga – laiku pradėjus gydymą, sėkmingai įveikiami yra net 97% atvejų. Paprastai šios odos ligos atpažinimui užtenka įvertinti penkis požymius: darinio asimetriją, netaisyklingą kontūrą, spalvingumą, greitą kitimą (augimą) ir bendrą dydį (pavojaus signalą gali siųsti didesni nei 6 mm diametro dariniai). Taigi, pastebėjus bent vieną įtarimą keliantį simptomą derėtų pasikonsultuoti su specialistu.

Kaip sumažinti grėsmės tikimybę?

Tam, kad rūpėtų nebent kosmetinės, jauninančios dermatologo paslaugos, reikia nuosekliai rūpintis oda. Kiekvienas neigiamas veiksnys gali pridaryti daug bėdos. Todėl kruopščiai prižiūrėti odą reikėtų nuo pat vaikystės. Visų pirma, tam reikalingos kokybiškos kosmetinės ir higienos priemonės. Netinkamai pasirinkus jas, galima sulaukti ne tik alerginės reakcijos, bet ir ilgiau išliekančių pigmentinių dėmių. Odą reikėtų valyti kasdien – net jei nenaudojama kosmetika. Tam skirti specialūs prausikliai, pieneliai, tonikai. Muilas gali tikti nebent rankoms nusiplauti.

Kitas, kone svarbiausias veiksnys yra ultravioletiniai spinduliai. Rizika pakenkti odai lieka net tuomet, kai saulėje būnama visai nedaug – pavyzdžiui, tik per atostogas šiltuosiuose kraštuose. Net ir geriausias dermatologas Vilniuje turi daug vargo, kol parenka priemones, skirtas žalingam soliariumų poveikiui palengvinti. Todėl dirbtiniais spinduliais reikėtų mėgautis kuo rečiau, o jei įmanoma, reikėtų visai atsisakyti šios procedūros.

Daugybė žmonių kaitinasi saulėje nuo 10 iki 16 valandos, nes tada spinduliai būna stipriausi. Tai – didžiulė klaida. Būtent tokiu metu degintis labiausiai nepatariama. Niekuomet nereikėtų pamiršti efektyvaus apsauginio kremo, skėčio nuo saulės naudos. Nudegimu laikomas net menkas paraudimas po saulės vonių. Todėl nejaučiant saiko dermatologas gali tapti dažnu vizito poliklinikoje tikslu.

Ne mažiau svarbi yra subalansuota mityba ir pakankamas suvartojamų skysčių kiekis. Odai neturi trūkti vitaminų A, C, E, PP. Reikalingi ir įvairūs kiti mikroelementai, mineralai. Žinoma, ne visuomet tinkamai prižiūrint ir saugant odą dermatologo paslaugos tampa nebeaktualios. Įtakos sveikatai gali turėti ir kiti susirgimai, genetika. Vis dėlto kuo daugiau dėmesio odai skirsite, tuo didesnė tikimybė ilgiau džiaugtis natūraliu grožiu ir jaunyste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>